(+48) 783 691 062 kww@grzymowicz.pl

Komitet wyborczy

komitet

Mamy niezwykłe szczęście mieszkać w mieście pięknym, barwnym kulturowo, z bogatą historią i wyjątkowym kapitałem przyrodniczym. Jego wyjątkową wartością są mieszkańcy i to oni w największym stopniu przyczyniają się do tego, że możemy być dumni z Olsztyna! Ta duma i emocjonalne przywiązanie do tego niezwykłego miejsca prowadzi do najkrótszej deklaracji – tylko Olsztyn! Tu chcemy żyć, pracować, kochać, budować swoje miejsce na ziemi!

Kiedy 9 lat temu obejmowałem zaszczytny urząd prezydenta Olsztyna, odpowiadając na ówczesne oczekiwania mieszkańców, obiecywałem przede wszystkim wydobycie miasta z zapaści infrastrukturalnej. Starania o budowę obwodnicy miasta, budowę nowych i remonty starych ulic, ścieżek i dróg rowerowych, powrót na ulice miasta tramwaju, rewitalizację przestrzeni parkowych, zagospodarowanie nabrzeży olsztyńskich jezior, inwestycje w obiekty edukacji, sportu i kultury, a także rozwiązanie problemów gospodarki komunalnej. W zdecydowanej większości te deklaracje udało się zrealizować, a w wielu przypadkach zrobić więcej niż było pierwotnie planowane. Jesteśmy miastem po gruntownej modernizacji – nowoczesnym, coraz lepiej skomunikowanym i zorganizowanym, z marginalnym wskaźnikiem bezrobocia, miastem- ogrodem, którego inni nam zazdroszczą.

Mówiąc o moich prezydenckich zamierzeniach, wskazywałem też na kolejność działań, która siłą rzeczy sprowadzała się do mocno uproszczonej, ale przez to komunikatywnej wizji: najpierw infrastruktura – potem kultura. Oczywiście „kultura” rozumiana w jej najszerszym społecznie pojęciu. Podstawą takiego wyboru były doświadczenia innych miast, dowodzące, że trwały rozwój społeczny wymaga odpowiedniej infrastruktury materialnej.

Dzisiaj mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że zdecydowana większość zmian infrastrukturalnych jest już za nami i pojęcie „potem kultura” możemy zamienić na „teraz kultura”.

Do tej pory priorytetem wszystkich działań było miasto i jego struktura, od nadchodzącej kadencji będzie to mieszkaniec i jego otocznie! To jest podstawą mojego programu wyborczego na najbliższe pięć lat.

Jedno pozostaje niezmienne: moim wiodącym celem jest dalszy wzrost komfortu życia mieszkańców. Działania, które zamierzam podjąć mają swoje odzwierciedlenie w planach miasta oraz w  strategii jego rozwoju.

Nasz program

PO PIERWSZE: OLSZTYN!

Ostatnie 15 lat w historii Olsztyna to czas bardzo ważnych inwestycji w infrastrukturę komunalną i przestrzeń publiczną miasta. To, że Olsztyn się diametralnie zmienił jest bezspornym faktem, podobnie jak to, że jest to zmiana bardzo pozytywnie oceniania. Wzrost atrakcyjności miasta i postęp w dostępności komunikacyjnej spowodował, że Olsztyn staje się coraz bardziej interesującym miejscem do zamieszkania. Dotyczy to także osób, których życie osobiste i zawodowe nie wymaga stałego pobytu w Warszawie lub w innych metropoliach a bliskość centrum kraju, przyjazna wielkość i wysoka jakość życia stolicy Warmii i Mazur stanowią ważne atuty przy podejmowaniu decyzji o docelowym miejscu zamieszkania. Można z dużą pewnością stwierdzić, że Olsztyn stał się miastem atrakcyjnym w sensie możliwości rozwojowych, dobrym do życia i pracy.

PRZYSZŁOŚĆ RODZI SIĘ DZISIAJ

Bez wątpienia po okresie kluczowych, dużych inwestycji zmieniających Olsztyn nadchodzi czas na inicjatywy pozwalające w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez miasto. Dotyczy to zarówno działań o charterze inwestycyjnym, jaki i tzw. „miękkich”.
  • W kadencji samorządu 2024 - 2029 proponowane przez nas kierunki działań obejmują:
  • program rewitalizacji Starówki, zarówno w sensie wizualnym, jak i społecznym;
  • budowę nowoczesnego Centrum Bibliotecznego w Koszarach Dragonów;
  • modernizacja Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego;
  • utworzenie Muzeum Olsztyna;
  • wystąpienie do Ministra Sprawiedliwości o likwidację Aresztu Śledczego w centrum Olsztyna;
  • przekształcenie Studium Aktorskiego w filę uczelni wyższej kształcących zawodowych aktorów;
  • ulokowanie w Olsztynie uczelni wojskowej lub przynajmniej filii uczelni już istniejącej;
  • opracowane studium koncepcyjnego, łącznie z programem funkcjonalno-użytkowym nowego obiektu Olsztyńskiego Teatru Lalek;
  • budowę ulicy Nowobałtyckiej;
  • budowę Olsztyńskiego Parku Przemysłowego, łącznie ze skomunikowaniem ulicy Zientary Malewskiej z ulicą Lubelską i węzłem Wschód” południowej obwodnicy Olsztyna.
  • połączenie liną tramwajową ul. Sikorskiego i Krasickiego, przez ulicę bp. Wilczyńskiego;
  • remont i modernizację stadionu miejskiego;
  • przeprowadzenie modernizacji targowiska przy ulicy Grunwaldzkiej.
  • rozbiórkę i zagospodarowania terenu po byłym klubie „Come In”.
Wszystko co robimy, robimy dla Olsztyna!