(+48) 783 691 062 kww@grzymowicz.pl

Zbigniew Dąbkowski

Okręg II

Wojska Polskiego, Podleśna, Zatorze, Zielona Górka, Kętrzyńskiego, Pojezierze

W tym roku mija 30 lat od kiedy mam zaszczyt pełnić funkcję radnego Rady Miasta Olsztyna. W tym czasie budżet, którym dysponuje magistrat, podwoił się i obecnie kształtuje się na poziomie 1,5 mld złotych. To czas intensywnego rozwoju. Rozwoju zarówno w postaci inwestycji, które widać gołym okiem, ale także tych, na które w naszej codzienności nie zwracamy uwagi.
Skuteczne zarządzanie miastem, kształtowanie kierunku rozwoju, to zadania Rady Miasta. Zadania, które wymagają doświadczenia i umiejętności strategicznego planowania.
Jestem spełnionym przedsiębiorcą, prowadzącym od 37 lat firmę produkującą pieczywo, a jako członek olsztyńskiego klubu Rotary, angażuję się także w tematy społeczne.
Udział w planowaniu i nadzorze kluczowych inwestycji miejskich to dla mnie nobilitacja. Tym większa, że projekty, które zostały zrealizowane przed laty, doczekają się w najbliższym czasie modernizacji.
100 mln zł - Modernizacja Oczyszczalni Ścieków “Łyna” to wysokie parametry ekologiczne i zapewnienie możliwości rozwoju miasta

Mam tu na myśli Oczyszczalnię Ścieków “Łyna”, która dzięki środkom pozyskanym z budżetu państwa, przejdzie gruntowną przebudowę. Modernizacja ta, pozwoli na utrzymanie wysokich parametrów ekologicznych, a także na podłączenie nowych inwestycji do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

10% - To poziom OBNIŻKI kosztów odbioru odpadów od mieszkańców

Niemal zakończony został projekt “Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów”. Inwestycja stawiana jako wzór partnerstwa publiczno-prywatnego, już dziś przynosi wymierne korzyści mieszkańcom miasta w postaci obniżenia stawek za wywóz odpadów. Zrealizowany został II etap inwestycji “tramwajowej”, dzięki której infrastruktura komunikacyjna miasta uległa znacznej poprawie.

91,8 mln zł - Olsztyński Park Przemysłowy to rozwój biznesu, nowe miejsca pracy i wpływy do budżetu miasta

Nowych inwestycji na horyzoncie nie brakuje. Kluczową będzie z pewnością realizacja Olsztyńskiego Parku Przemysłowego. Projekt ten, finansowany z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, pozwoli na stworzenie przestrzeni przyjaznej przedsiębiorcom, a co za tym idzie, powstaną nowe miejsca pracy, a w budżecie miasta pojawią się dodatkowe wpływy.

Inwestycje dla północnych dzielnic Olsztyna

Co niezwykle istotne, realizacja Olsztyńskiego Parku Przemysłowego pozwoli również na skomunikowanie Zatorza z ulicą Lubelską. W ramach tej inwestycji zaplanowana została bowiem także realizacja przeprawy przez tory w formie wiaduktu lub tunelu. Dzięki temu uda się odciążyć, wymagający modernizacji, wiadukt w ciągu ulicy Limanowskiego, a także pozwoli na szybkie i sprawne dotarcie do węzła “Wschód” południowej obwodnicy Olsztyna.

Chciałbym, aby w najbliższych latach, mieszkańcy północnych terenów Olsztyna stali się beneficjentami miejskich inwestycji.

Rozpoczęcie budowy północnej obwodnicy, to kolejny element poprawy komunikacji w tym obszarze miasta. Nie bez znaczenia jest także przebudowa skrzyżowania ul. Zientary-Malewskiej z ul. Poprzeczną.

Inwestycja w ośrodek szkolenia piłkarskiego przy ul. Sybiraków, to stworzenie sportowej przestrzeni na miarę 21. wieku (wartość 25 mln zł), a Centrum Biblioteczne, które powstać ma przy ul. Gietkowskiej (wartość 16 mln zł) pozwoli na długo wyczekiwane rozpoczęcie rewitalizacji “koszarów” i zwiększenie dostępności do kultury. Mam na uwadzę także konieczność zrewitalizowania “Zatorzanki” i jej otoczenia.

TAK! Dla Olsztyna

Najbliższe lata to możliwość pozyskania znacznej ilości środków z programów finansowanych przez Unię Europejską. Krajowy Plan Odbudowy i nowa perspektywa funduszy z UE, to szansa na kolejny milowy krok dla naszego miasta.

7 kwietnia powiedz TAK! Dla Olsztyna.

Zbigniew Dąbkowski
kandydat do Rady Miasta Olsztyna

Pozycja nr 1 w Okręgu nr 2